Публікації "Адвокатське бюро Олени Бабич"

Коментар Олени Бабич для "Інтерфакс-Україна" про карантинні обмеження для медичних установ.

Карантинні обмеження на роботу клінік в режимі "помаранчевої зони" поширюються на приватні клініки, але рішення залишається за власником - юрист
Карантинні обмеження на роботу медустанов в режимі діючої "помаранчевої зони" через COVID-19 поширюються на приватні клініки, але рішення про зупинку роботи залишається за власником, вважає медичний юрист, керівник адвокатського бюро Олени Бабич Олена Бабич.

"Оскільки в постанові Кабміну №641 немає деталізації, що обмеження стосуються тільки закладів охорони здоров'я державної і комунальної форми власності, дане обмеження стосується всіх лікувальних установ, в тому числі приватних", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи обмеження у зв'язку з поширенням на всій території України т.зв. "помаранчевої" карантинної зони.

Разом з тим, Бабич зазначила, що "рішення про закриття клініки або проведення операцій залишається за керівником / власником кожної клініки". "Я особисто не чула, щоб хтось планував закриватися", - сказала вона.

Бабич зазначила, що під час карантинних обмежень, введених навесні, деякі приватні клініки закривалися. "Більшою мірою це були стоматології, яким місцевими органами влади в деяких регіонах було прямо заборонено працювати", - сказала вона.

Як повідомлялось, заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко за підсумками селекторних нарад з регіонами України в понеділок повідомив, що Україна переходить на другий етап реагування на поширення COVID-19 і що українські клініки з 9 листопада перестають приймати на планові операції, переходять тільки на лікування пацієнтів з COVID-19.

Пізніше МОЗ роз'яснив, що зазначені обмеження, зокрема, передбачені постановою Кабінету міністрів №641 про встановлення карантину та впровадження посилених протиепідемічних заходів на території з широким розповсюдженням COVID-19 від 22 липня №641. Обмеження на надання медпослуг вводяться для територій, де встановлено "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки, тобто по всій Україні.

При цьому, попри заборону на проведення планової госпіталізації через COVID-19, в українських клініках будуть надавати медичну допомогу в ряді випадків, зокрема, медичну допомогу у зв'язку з вагітністю, пологами, а також медичну допомогу онкопацієнтам.

Джерело https://interfax.com.ua/news/general/702384.html
Олена Бабич Всі публікації