Новини "Адвокатське бюро Олени Бабич"

Наркоз – кома - смерть: хто відповість за летальні випадки під час лікування зубів

В інтересах пацієнта розповісти всю правду про свій стан

У суспільстві, зазвичай, вважається, що у всіх бідах у процесі лікування винні лікарі. Проте це не завжди так, говорить медичний адвокат Олена Бабич. За її словами, левова частка позитивного результату лікування залежить від самого пацієнта.

"Я не знаю подробиць цих історій, бачила лише сюжети у ЗМІ, але з власної практики можу сказати, що смерть пацієнта - це не завжди вина лікаря. В даних конкретних випадках, хто винен, може визначити лише судово-медична експертиза, коли будуть досліджені всі обставини – чи належне було обстеження, чи адекватно надавалася перша медична допомога, і тільки тоді експерти зможуть сказати, чи є провина лікарів, внаслідок чого померли пацієнти. Треба розуміти, що будь-яке медичне втручання має ризик – смерть чи ускладнення, пов'язані з неналежним наданням медичної допомоги. Це живий організм, і як він відреагує на втручання, ніхто ніколи не дасть гарантій. Якщо ми говоримо про наркоз чи седацію, то недарма перед тим, як їх робити, людина має пройти певні медичні обстеження, аби пересвідчитися, що немає ризиків. Але навіть в цьому випадку не буде гарантії, що організм людини відреагує певним чином", - зазначає вона.

Адвокат наголосила, що сам пацієнт повинен розповісти лікарю якомога більше інформації про свій загальний стан, наявні хвороби, адже це - в його інтересах.

"Візьмемо ситуацію: приходить пацієнт, лікар його вперше бачить. Він же не знає, чим пацієнт хворіє чи не хворіє. Але й не буде одразу з порогу відправляти його назад, щоб обстежився, це займе багато часу. Тому пацієнт заповнює анкету, в якій зазначає, які має хвороби, чи є хронічні, чи алергічні, чи були операції і т. д. І вже на основі цього зібраного анамнезу лікар визначає, чи можуть бути ризики у процесі лікування. Якщо ми говоримо про знеболення, седацію чи наркоз, потрібні додаткові обстеження. Тобто пацієнт має чесно заповнити анкету, нічого не приховуючи. Це - його відповідальність. Лікарі - не боги, вони не можуть самі все бачити, тому в інтересах пацієнта розповісти всю правду", - резюмувала Бабич.

Тобто, самим пацієнтам потрібно зважувати всі "за" та "проти", погоджуючись на анестезію у стоматологіях. Адже немає жодних гарантій, що лікування буде успішним і все минеться без ускладнень. Людям потрібно бути максимально відвертими з лікарями, а медикам – вчасно та кваліфіковано надавати медичну допомогу у випадку нештатних ситуацій.

Повний матеріал читайте за посиланням.
Олена Бабич Публікації