Новини "Адвокатське бюро Олени Бабич"

Скандал зі спермою загиблих військових. Чому депутати казали її знищити, і як тепер планувати посмертне батьківство

Адвокат Олена Бабич розкритикувала два законопроекти, які подали до Ради депутати, щоб виправити свою помилку зі скандальною поправкою.

Законопроєкт 10437 передбачає, що біоматеріалом загиблого розпоряджатимуться спадкоємці в "порядку та у строки, встановлені Кабінетом міністрів".

Це означає, що цивільна дружина військового зможе розпорядитися його клітинами у четверту чергу і тільки тоді, якщо проживала із загиблим не менше ніж 5 років.

Між спадкоємцями також може виникнути спір, і таку спадщину, як сперма, вони між собою навпіл навряд чи поділять.

У законопроєкті 10438 у випадку смерті людини її клітини переходять на безплатне збереження та використання "близьким родичам".

Яке коло цих родичів – теж не зрозуміло. Ці родичі теж можуть між собою пересваритися.

Є ще законопроєкт 10448, одним із авторів якого є Радуцький, автор тієї поправки про утилізацію загиблих клітин.

Законопроєкт 10448 пропонує внести в Цивільний кодекс положення про те, що українці (не тільки військові), чиї клітини зберігають, мають право розпорядитися ними на випадок своєї смерті.

Автори пропонують, щоб клітини загиблих військових за рахунок держави зберігали три роки, потім – за рахунок людини, визначеної у розпорядженні загиблого. Померлу людину також вважатимуть батьком чи матір'ю дитини (досі це питання теж не було врегульоване).

"Маю велику надію, що народні обранці проголосують саме за цей законопроєкт. Я прям затамувала подих. Невже мій емоційний допис дійсно призведе до законодавчого регулювання цього питання в Україні", - написала Олена Бабич.

Повний матеріал читайте за посиланням.
Олена Бабич Публікації