+38 (044) 238 00 03
м. Київ, пр. Перемоги 21-А, літ."А" оф.1
     
Чи існує різниця між громадянами та «не-громадянами» України в сфері надання послуг з охорони здоров'я і чи є обмеження?
 
В Конституції України закріплено право кожної особи на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.
 
В Законі України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (ст. 3), як і в статті 26 Конституції України, говориться, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
 
Всі ці положення поширюються також і на сферу охорони здоров'я для іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, осіб, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, - про що сказано у ч. 1 ст. 11 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я».
 
Отже, іноземні громадяни мають такі ж самі права, як і громадяни України в сфері охорони здоров'я. Оскільки обмежень щодо надання певних медичних послуг іноземцям чинним законодавством України не встановлено (в тому числі щодо застосування допоміжних репродуктивних технологій), іноземцям можуть бути надані ті ж медичні послуги, що і громадянам України.